Přejít na obsah

Sportovní den mládeže s TAJV - tisková zpráva

1. ročník oblíbené národní soutěže Sportovní den mládeže s TAJV ve Staré Pace byl zrealizován v pondělí 2.5.2022 v dopoledních hodinách na venkovním multifunkčním sportovišti ve Staré Pace. Jednalo se o semifinálové kolo z celkového počtu 250 turnajů v České republice. Vybraných 50 žáků a žákyň ze základní školy vytvořilo celkem 10 smíšených týmů, které se na hřišti utkaly ve fotbale, florbale, házené, frisbee a tenise.

Nejlepší tým postoupil do závěrečného finále, kde na jeho členy čekal rozstřel o tři postupová místa. Z vítězství se nakonec zaslouženě radovali Václav Krejčí, Lukáš Plot a Nicol Machová. Finalisté semifinálového turnaje ve Staré Pace získali upomínkové diplomy, věcné odměny a mnoho dalších sponzorských cen. Společně s cenami obdrželi finalisté vstupenku na závěrečný celorepublikový turnaj, Národní finále v Poděbradech, který se bude konat v předvánočním termínu 3.12. – 4.12.2022. Na tomto turnaji budou postupující hráči reprezentovat zejména základní školu, obec Starou Paku a Královéhradecký kraj. Vítěz Národního finále v Poděbradech převezme putovní pohár TAJV od ministra školství, mládeže a tělovýchovy, Mgr. Petra Gazdíka.

Sportovní den mládeže s TAJV ve Staré Pace byl zrealizován za podpory Obce Stará Paka, Krajského úřadu Královéhradeckého kraje a partnerů projektu.