Přejít na obsah

Nejlepší sportovci a trenéři - Jičín

 14. února 2024

Nejlepší sportovci a trenéři okresu Jičín za rok 2023 oceněni

Jičín - V krásném prostředí porotního sálu v jičínském zámku, se v pondělí 29. ledna uskutečnilo vyhlášení „Nejúspěšnějších sportovců, trenérů a sportovních kolektivů okresu Jičín za rok 2023“.

Význam celé akce podtrhla účast řady významných hostů. Krajský úřad reprezentoval JUDr. Ing. Rudolf Cogan, Ph.D. a Královéhradeckou krajskou organizaci České Unie Sportu přímo její předseda Libor Šnajdr. Uznání za skvělou reprezentaci okresu Jičín se dostalo všem přítomným i z úst starosty města Jičína JUDr. Jana Malého. Vyhlášení ozdobila i přítomnost starostů dalších měst okresu Jičín! O krásný hudební doprovod, se postarali členové AC TJ Jičín Mgr. Josef Kužel a Jáchym Krabec.

Programem večera provázeli v roli moderátorů pánové Josef Antoš a Václav Nidrle, předseda a tajemník Unie sportu Jičínska. Na základě tradiční ankety bylo vyhlášeno 15 nejúspěšnějších sportovců, desítka trenérů a nejúspěšnější kolektiv dospělých i mládeže, z řad více než osmi desítek Tělovýchovných jednot a Sportovních klubů okresu Jičín. Můžeme být pyšní, že náš okres skvěle reprezentují nejen v republikových soutěžích, ale i na úrovni reprezentační a třešničkou na dortu úspěchů v roce 2023 byl zisk hned několika medailí z Mistrovství světa či Evropy!

Představme si tedy oceněné v anketě „Nejúspěšnější sportovci, trenéři a sportovní kolektivy okresu Jičín za rok 2023“. Mezi sportovci uspěli (uvádíme v abecedním pořadí):

BAJER Jiří (TJ Nová Paka - kuželky), vůdčí osobnost mužů v divizi (průměr 450 kuželek), předseda oddílu.

EGRT František (SKP JUDO Jičín), bronz na MČR juniorů, 9. místo na poháru nadějí, 2. místo na turnaji v Novém Bydžově, další přední umístění v pohárech.

FAMFULÍKOVÁ Elena (Cykloclub Jičín), mistryně republiky v maratonu horských kol mladších žákyň a celková vítězka poháru horských kol, členka stříbrného družstva v krajském poháru.

KARBANOVÁ Marie (Triatlon TJ Nová Paka), mistryně ČR starších žákyň, 3. místo v Českém poháru, vicemistryně ČR v duatlonu, medaile z Českého poháru v triatlonu a aquatlonu.

KOHOUT Pavel (Sokol Radim – stolní tenis), mnohonásobný přeborník okresu, s týmem vítěz krajské soutěže (unikátní úspěšnost 100 %), postoupil do krajského přeboru.

KOLÁČNÁ Kateřina (TJ Jičín - volejbal), univerzálka ligového družstva U22 a hostující hráčka v extralize U18 (Dukla Liberec), účastnice Olympiády mládeže.

KUCHAŘOVÁ Rozálie (Sportcentrum Jičín), orientační závody na horských kolech - na mistrovsví světa do 23 let dvakrát čtvrtá, 2. místo ve štafetě ve světovém poháru, účastnice MS dospělých, druhá v Českém poháru.

MATOUŠ Filip (HBC Jičín), juniorský reprezentant, účastník mistrovství světa dorostu, nejlepší střelec extraligového týmu mužů.

MARŠÍKOVÁ Karolína (Žralok N. Paka), mistryně ČR juniorek v dálkovém plavání na 5 km, 1. místo v tabulkách na 800 m v. z., 3 stříbrná umístění v Českém poháru v bazénovém plavání.

MÍKA Jan (So Železnice - fotbal), konstruktivní a produktivní záložník týmu, který si po vítězství v I. B třídě velmi úspěšně vede i v I. A třídě.

PREJSOVÁ Kateřina (BK N. Paka), členka rep. výběru ČR U16, hostuje v extralize žen v Příbrami.

RESL Štěpán (AC TJ Jičín), reprezentant ČR ve vrhu koulí, nejlepší junior ČR, stříbrný medailista do 22 let.

ŘEHÁČKOVÁ Tereza (BSK TJ Jičín), klíčová hráčka kadetek v extralize, členka širší reprezentace kadetek U16, účastnice MČR žákyň U15.

SKOŘEPOVÁ Sandra (Boxclub Jičín), reprezentantka ČR, bronzová na M-ČR dospělých, v kategorii juniorek neprohrála v sezoně ani zápas!

STRÁNSKÝ Vojtěch (Sportcentrum Jičín), orientační závody na horských kolech - mistr světa ve štafetách, bronz na klasické trati, mistr Evropy na krátké trati, mistr ČR klasická trať, stříbrný na krátké trati, vítěz ČP.

Mezi trenéry převzali ocenění:

HLAWATSCHKE Aleš (TJ Butoves – stolní tenis), velmi úspěšný trenér mládeže, žáci přeborníci okresu, úspěchy vozí i z republikových a krajských bodovaných turnajů mládeže.

CHYNORANSKÝ Roman (SKP JUDO Jičín), úspěšný trenér mládeže, trenér II. třídy, nositel III. danu, bývalý reprezentant ČR a vícenásobný mistr ČR.

KORDÍK Petr (Cykloklub Jičín), velmi úspěšný trenér mládeže, jeho svěřenci vozí medaile z MČR i Českého poháru, organizátor pohárů na silničních i horských kolech a Českého poháru v cyklokrosu.

KOTLÁŘ Jiří (AC TJ Jičín), trenér nejlepšího českého juniora ve vrhu koulí, vedoucí trenér vrhaček v oddíle.

MACÁK Marek (Jiskra Hořice - fotbal), trenér žáků U13, tým vede krajskou soutěž, jako trenér se podílí na okresních výběrech mládeže.

PALAS Jan (Sportcentrum Jičín – orientační závody na horských kolech), trenér mládeže klubu, jeho svěřenci vozí medaile z mistrovství Evropy, mistrovství ČR či Českého poháru.

PETR Jaroslav (HBC Jičín), historicky velmi úspěšný trenér klubu, v současné sezoně trenér starších žáků (2. místo v regionální lize).

ŠPICAR Petr (TJ Jičín - volejbal), dlouholetý trenér dívčí sekce, který po úspěších v krajských soutěží dovedl tým U22 do ligy, vychoval i hráčky pro extraligu.

VĚCHET Stanislav (BK Nová Paka), dlouhodobě velmi úspěšný trenér brankářů všech věkových kategorií.

VITÍKOVÁ Pavla (BSK TJ Jičín), v klubu působí u minižákovských a žákovských družstev, vede mladší U14 v lize, má trenérskou praxi i u ligového týmu žen.

Nejúspěšnějším mládežnickým kolektivem bylo vyhodnoceno družstvo volejbalových juniorek TJ Jičín, úspěšný tým v ligové soutěži U22 a mezi dospělými družstvo mužů SKP JUDO Jičín za 5. místo v první lize!

Všem oceněným gratulujeme! Vyhlášení bylo uspořádáno za přispění ČUS, Královéhradeckého kraje, měst a obcí: Jičín, Nová Paka, Stará Paka, Lázně Bělohrad a Železnice – děkujeme, že oceňujete úsilí sportovců, kteří skvěle reprezentují své oddíly, obce, města a celý okres Jičín i daleko za jeho hranicemi!

 

 

Za UNII SPORTU JIČÍNSKA  zpracoval  Jiří Kapucián

 

 

Aktuality