Přejít na obsah

Vítání občánků

VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ

Letos na jaře jsme konečně po dvou letech mohli pozvat nově narozená miminka na slavnost vítání občánků. No miminka, některým dětem již byly málem tři roky! Takže kolébka, do které miminka vkládáme, stála tentokrát opodál a děti se usazovaly do pohodlného proutěného vajíčka. Abychom dohnali vše, co nám covid neumožnil, konalo se vítání občánků 3x a vždy to bylo ještě na dvě skupiny. Vždyť jsme přivítali rekordních 43 dětí!!! A že bylo veselo, o tom nikdo nemusí pochybovat.

Sboreček z MŠ dětem a všem přítomným zazpíval několik písniček, pro miminka byly připraveny jako dárek kostičky a v rámci akce Bookstart – S knížkou do života, kterou podporuje ministerstvo kultury, obdržely všechny děti baťůžek nebo „kapsu“ plnou knížek, námětů a nápadů na podporu čtenářství.

Ve své řeči paní ředitelka MŠ Jana Staňková i pan starosta Herber ve vtipném tónu nastínili, co všechno naše obec pro rodiny s malými dětmi nabízí a co je čeká, než děti dospějí. Po slavnostním přípitku se všichni společně pod odborným dohledem fotografky Martiny Šepsové vyfotografovali a já si Vám teď dovolím představit naše malé občánky:

 

Foto č.1. : Vojtěch Kubík, Jakub Strnad, Stella Totková, Anežka Vítová, Matěj Vodička, Martin Ježek a Vít Řehák

Foto č.2.: Hana a Vít Kulhánkovi, Sabina Patková, Karolína Nyplová, Jasmína Zívalová, Tobiáš Cerman, Jakub Pech a Adam Jerie

Foto č.3.: Theodor Gottstein, Eliáš Witschel, Vojtěch Dubský, Štěpán Vilušínský, Tadeáš Porubský, Matyáš Dont, Pavel Bárta a Kristýna Monaci.

Foto č.4.: Markéta Kubíková, Karol Krtička, Marek a Matyáš Prejs, Milan Dlask, Patricie Hlostová, Anděla Gaudlová a Vítězslav Roman.

Foto č.5.: Daniel Buš, Tomáš Gregor, Amálie Slavíčková, Františka Ouzká, Leontýna Stuchlíková, Jan Nypl, Matěj Prokeš, Mia Čmuchalová a Matyáš Stoček

 

Aktuality